Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram
Hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetleri sunan büromuz, Aile Hukuku, Ceza Hukuku, Miras Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, İş Hukuku ve Türk – Alman Hukuku alanlarında hizmet vermektedir.
  • AdresŞehit Pamir cad. Palmiye Apt. K:2 İskenderun/HATAY
  • Telefon0 (326) 614 66 96
  • E-Postailetisim@avgokceertan.com

ARABULUCULUK NEDİR?

ARABULUCULUK NEDİR?

ARABULUCULUK NEDİR?

Arabuluculuk Nedir ?

Arabuluculuk; taraflar arasında davaya konu olmuş veya olabilecek uyuşmazlıkların arabulucu rehberliğinde, karşılıklı müzakere edilerek dostane şekilde çözüme kavuşturulduğu alternatif bir uyuşmazlık çözüm yöntemidir.

Taraflar,  arabuluculuk sürecine özgür iradeleri ile katılırlar ve eşit haklara sahip olurlar. Müzakere sürecinde diledikleri gibi beyanda bulunabilirler ve belge sunabilirler. Tarafların arabuluculuk sürecinde sunduğu beyan ve belgeler gizlilik hükümlerine tabi olup diğer tarafın açıkça rızası olmadan mahkeme, tahkim veya başka bir yerde delil olarak kullanılamaz. Arabuluculuk sürecinde, taraflar, müzakereler esnasında arabulucu eşliğinde karşılıklı olarak beyanda bulunabildikleri için taleplerini daha rahat bir şekilde ileri sürebilirler.

Bu sayede taraflar arasında iletişim eksikliği sebebiyle ortaya çıkan anlaşmazlıklar çok daha kolay bir şekilde çözüme kavuşur. Arabuluculuk süreci arabulucunun karar vermediği, tarafların belirlediği çözüm ile sona erdirilir.

E-Posta Bültenimize Kaydolun
Düzenli olarak projelerimiz hakkında bilgilendirici bültenler gönderiyoruz.