Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram
Hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetleri sunan büromuz, Aile Hukuku, Ceza Hukuku, Miras Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, İş Hukuku ve Türk – Alman Hukuku alanlarında hizmet vermektedir.
  • AdresŞehit Pamir cad. Palmiye Apt. K:2 İskenderun/HATAY
  • Telefon0 (326) 614 66 96
  • E-Postailetisim@avgokceertan.com

Arabuluculuğun Faydaları

Arabuluculuğun Faydaları

Arabuluculuğun Faydaları

HIZLI

Arabuluculuk yolu ile uyuşmazlıklar mahkemelerce yapılan yargılamalara kıyasen çok daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulur.

EŞİT

Taraflar, gerek arabulucuya başvururken gerekse tüm süreç boyunca eşit haklara sahiptir. Bu sayede taraflar sürece ilişkin işlemleri özgürce ve rahatça yapabilirler.

İRADİ

Taraflar süreci yönetmesini istedikleri arabulucuyu serbestçe kendileri seçebilir. Ayrıca taraflar istedikleri zaman arabuluculuk sürecini sona erdirebilirler.

MASRAFSIZ

Arabuluculukta, davalar için yapılan mahkeme masrafları olmadığı için uyuşmazlıklar çok daha ucuz bir şekilde sonuçlandırılır.

GİZLİ

Arabuluculuk süreci gizli bir şekilde yürütüleceği için tarafların her türlü verileri korunur ve diğer tarafın açık rızası olmadığı sürece, olası bir dava aşamasında delil olarak kullanılamaz.

HAK KAYBI YOK

Tarafların arabuluculuk sürecinde anlaşamaması halinde dava açma hakları saklıdır. Arabuluculuk yoluna başvuran taraf herhangi bir hak kaybına uğramaz.

ÇEŞİTLİ ÇÖZÜMLER

Arabuluculuk sonunda, tarafların istedikleri şekilde karar verilebildiği için sınırsız çözüm seçeneği mevcuttur.

NİHAİ ÇÖZÜM

Arabulucu tarafından düzenlenen anlaşma belgesi ilam niteliğindedir. Taraflar üzerinde anlaştıkları hususlarda daha dava açamazlar ve uyuşmazlık nihai olarak çözüme kavuşmuş olur.

E-Posta Bültenimize Kaydolun
Düzenli olarak projelerimiz hakkında bilgilendirici bültenler gönderiyoruz.